Všetky články Rozhovory Reportáže Bleskovky Technika a údržba Novinky Pozvánky Výživa a zdravie Škola jazdenia

SPONZORI

logo

MM SR v CC 2018: Borský Mikuláš privítal kopec pretekárov

Pridané 27.03.2018 22:02, autor kremo81, prečítané 2642x

Medzinárodné majstrovstvá Slovenska v countrycrosse odštartovali pred záverom marca už tradične v Borskom Mikuláši. Ani skorý termín, ani vietor, ani zima ani posun času, nič z tohto nezabránilo množstvu pretekárov a divákov, aby sa zúčastnili úvodného podujatia sezóny.

FB Zdieľať článok na Facebooku

V depe sme sa začali všetci pomaly zbiehať už v piatok večer a spoločne sme podrkotali zubami pred prebierkou motocyklov. Mnohým sa však ešte viac zamrazili tváre v stane pri prebierke, keď podľa nových pravidiel musia mať pretekári hrudné chrániče spĺňajúce najnovšie normy (mnohí síce majú nové, no podľa starej normy). Viacerí zaskočení a sklamaní odchádzali zo stanu už v piatok večer. To horšie však na nich eštelen čakalo.

Tohtoročná cc dráha viedla po novej motokrosovej trati, prešla pár lesíkmi, pieskovou baňou doplnenou o mokrý piesok. Na trati sme si tak prešli mokrým pieskom, suchým pieskom, pieskom zmiešaným s hlinou, hlbokým pieskom, riadnymi dierami, aby sme sa dostali späť na motokrosovú trať a v plnej rýchlosti pretekali s ostatnými. Trať bola naozaj perfektne pripravená no takmer tri stovky jazdcov ju rýchlo rozbili. Pri prejazdoch obrovskými dierami a hlbokým pieskom tak jazdci aspoň nemuseli myslieť na studené "jarné" počasie.
Spoločne sa na štart postavilo 275 pretekárov a takmer dve stovky z nich doobeda medzi triedami hobby, veterán, dorast či regional. Medzi regionálmi zvírazil Jakub Leskovský, v Hobby E1 nenašiel premožiteľa Jakub Kostelanský, v E2 Jakub Katreniak a v E-trojke Boris Vlha.

Medzi Superveteránmi zvíťazil Květoslav Kovář a najrýchlejším veteránom a vôbec najrýchlejším pretekárom doobedňajšieho štartu bol Martin Gottvald.
Poobede bol najrýchlejším Kadetom Marek Vierik, najrýchlejšou ženou Gabika Čipková. SP E1 vyhral minulorčný víťaz hobby E1 Martin Smatana, E-dvojku ovládol domáci pretekár Ladislav Bolebruch a prvý medzi E-trojkármi bol Erik Maringa.

V profíkoch samozrejme nenašiel premožiteľa Števo Svitko. Celkovo najrýchlejší pretekár a zároveň víťaz E2 sa zjavne dobre zotavuje po zranení z Dakaru a piesok mu stále chutí. E3 ovládol po perfektnom výkone v nedeľu Miro Ševela (celkovo 2. miesto), MM SR Junior vyhral Partrik Halgaš (celkovo 3. miesto) a najmenšiu kubatúru E1 si ustrážil Tomáš Zboran.
Borský Mikuláš bol prvým podujatím, na ktorom sa predstavili aj štvorkolkári. Spolu deväť pretekárov bojovalo v nedeľu na mx trati. Quad 1 vyhral Marián Klíč z Česka a Quad 2 ovládok Jozef Kohút.

Ďalšie majstrovské podujatie sa bude konať v Lišove, a to už o necelý mesiac 21. - 22. apríla 2018.