Všetky články Rozhovory Reportáže Bleskovky Technika a údržba Novinky Pozvánky Výživa a zdravie Škola jazdenia

SPONZORI

logo

MM SR Enduro Brezno

Pridané 09.05.2018 19:30, autor sekretariatSMF, prečítané 1054x

V dňoch 5. a 6. mája sa uskutočnilo klasické enduro v Brezne, kde súčasne so slovenským šampionátom štartovali aj majstrovstvá Českej republiky v Endure. Podujatie začalo piatok podvečer preberaním motocyklov a následným odovzdávaním do uzavretého parkoviska na námestí v meste Brezno, kde sa v sobotu ráno uskutočnil štart celého podujatia. Piatkový podvečer sprevádzal hudobný koncert a celé večerné podujatie vyvrcholilo
poriadnym ohňostrojom.

FB Zdieľať článok na Facebooku

Do podujatia sa prihlásilo 245 pretekárov z oboch krajín. Medzi mužmi už tradične nechýbalo aj nežné pohlavie, ktoré sa rovnako bravúrne vysporiadalo s nástrahami trate. Samotná trať mala dĺžku 43 kilometrov a do okruhu boli zaradené dva merané testy. Prvý meraný test sa nachádzal v areáli BMT Brezno Lúčky, ten najlepší pretekári jazdili približne cez 8 minút
a zaradené v ňom boli prvky motocrossu a extrémneho endura. Druhý meraný test bol s prívlastkom endurový nachádzal sa 15km od depa. Tu sa pretekári stretli s ťažkými úsekmi, voľným kamením, koreňmi, nechýbali drážky, výjazdy a blato. Nielen testy, ale aj prejazdy na endure v Brezne boli náročné, ale pretekári si takúto úroveň veľmi pochvaľovali.
Absolútnym víťazom v Brezne sa stal mladý český pretekár Krištof Kouble (CZE), ktorý počas oboch dní zvíťazil a tak mu patrilo aj celkové prvenstvo. Na druhom mieste sa v absolútnom hodnotení umiestnil Štefan Svitko (SVK) a trojicu najlepších uzavrel David Cyprián (CZE).
Výsledky Medzinárodných Majstrovstiev Slovenskej republiky v jednotlivých triedach:
V triede MM SR E1 zvíťazil Jakub Zahustel (SVK), v triede MM SR E2 zvíťazil Štefan Svitko (SVK) a v triede MM SR E3 zvíťazil David Cyprián (CZE). V triede MM SR Junior si najlepšie počínal Dávid Cyprián (CZE). V triede MM SR Kadet zvíťazil Marek Vierik (SVK) a v triede MM SR Dorast zvíťazil Miroslav Madigár (SVK). Medzi ženami si najlepšie počínala Petra Bartková (SVK).
V triedach Slovenský Pohár si pretekári počínali nasledovne:
V triede SP E1 zvíťazil Tomáš Čipka (SVK), v triede SP E2 zvíťazil Peter Kollár (SVK) a v triede SP E3 zvíťazil Erik Maringa (SVK). V triedach Hobby boli víťazi nasledovní: v triede Hobby E1 zvíťazil Adrián Jedinák (SVK), v triede Hobby E2 zvíťazil Martin Okapal (SVK) a v triede Hobby E3 zvíťazil Martin Kužel (SVK). V triede Regionál zvítazil Matúš Uherek (SVK).
Medzi najskúsenejšími v triede MM SR Veterán zvíťazil Martin Gottwald (CZE) a v triede Superveterán zvíťazil Igor Ďurček (SVK).

V tímovej súťaži si prvé miesto vybojoval BAMU & RKS Moto Team v zložení: Štefan Svitko, Rastislav Kokavec, Martin Giertl, Ivan Belko, Peter Murgaš (všetci SVK).
Podujatie v Brezne bolo pripravené perfektne na najvyššej úrovni. Zázemie, trať a celá atmosféra podujatia boli vynikajúce, za čo patrí poďakovanie Petrovi Belkovi a ľudom, ktorí sa na podujatí podieľali. Ďalej patrí poďakovanie všetkým zúčastneným a neposlednom rade sponzorom, ktorí pomohli pri organizovaní tohto podujatia.

Sezóna SMF pokračuje 26. a 27. mája na podujatí MM SR Countrycross v Skýcove, kde bude súčasne štartovať Európsky pohár v countrycrosse a tiež aj štvorkolky.