SuperEnduro Kysucké Nové Mesto 2018

Pridané 21.05.2018 21:36, autor REDAKCIA, prečítané 723x

Nedeľu 20. mája sa uskutočnilo prvé podujatie z dvojdielneho seriálu SMF – SuperEnduro 2018, ktoré sa uskutočnilo v areáli Penta v Kysuckom Novom Meste.

FB Zdieľať článok na Facebooku

Nová sezóna priniesla aj jednu výraznú zmenu a do podujatí SuperEnduro sa zaradila trieda deti. Tie sa majú na podujatiach tohto typu priučiť technickejšiemu štýlu jazdenia a zlepšiť tak svoje dovednosti. Samozrejme deti neabsolvovali trať pre dospelých, ale jazdili skrátenú  variantu, kde sa vynechali tie najväčšie a najťažšie prekážky. Odjazdili si najskôr tréningy a potom 4 krát po 6 kôl v hlavných rozjazdách.
Trať pre dospelých viedla cez niekoľko hromád s obrovským kamením, betónové panely, polená, pneumatiky alebo aj cez úsek plný drevených špalíkov.

Dospelí boli rozdelení do dvoch kategórií: Hobby a Profi, kde si zmerali sily najskôr v tréningoch a následne 4 krát po 4 kolá v hlavných rozjazdách. Na záver sa odjazdilo jedno Super Finále, kde sa na štart postavili pretekári z oboch kategórií súčasne.

V triede deti boli výsledky nasledovné: 1. miesto Samuel Hrabčík (SVK), 2. miesto Radko Bače (SVK), 3. miesto Maxim Zimmerman (SVK), 4. miesto Samuel Hrehor (SVK), 5. miesto Andrej Keblušek (SVK).
V triede Hobby sa najlepšie umiestnili pretekári: 1. miesto Matúš Uherek (SVK), 2. miesto Miroslav Zimmerman (SVK), 3. miesto Matej Balvan (SVK).

V triede Profi sa stali najrýchlejšími: 1. miesto Thomas Hostinský (SVK), 2. miesto Branislav Plesko (SVK), 3. miesto Katarína Juríčková (SVK).

Thomas Hostinský následne vyhral aj Super Finále a počas celého dňa bol na trati jednoznačne najrýchlejší.
Gratulujeme a ďakujeme všetkým zúčastneným, organizátorom - Slovtrial team a Žilina Rebels team, ktorí sú tomuto športu naklonení a všetkým, ktorí pomáhali pri uskutočnení tohto podujatia.

Sezóna SMF pokračuje už nasledujúci víkend 26. a 27. mája podujatím countrycross v Skýcove, kde súčasne budú štartovať aj štvorkolky a Európsky pohár v countrycrosse.

Text/foto: Jaroslav Gažo