Pravidlá správania Poradňa Všetko o moto Preteky Debata mimo misu Články Fotogalérie Trate Videá Quad / štvorkolky Sleduj témy

Pridané: 09.01.2015 10:06
Info z Gottbros: Mluvili jsme se Zdeňkem. Bojoval až do 3 do rána, kdy několik posledních hodin motorku kvůli spojce prakticky tlačil a pohyboval se rychlostí cca 1,5 km za hodinu. Druhý den přišel jeden z organizátorů a přikázal Zdeňkovi buď motorku okamžitě opravit nebo nastoupit do vrtulníku. Opravit to nešlo, takže musel odletět. Z vrtulníku potom viděl, že ti, co ho předjížděli o půlnoci, byli o 1,5 km dál než on. Některé kamiony ležely na boku, další stroje jejich posádky vyhrábavaly z písku. Japonci, kteří mu večer dali vodu a slíbili, že v bivaku vyřídí, že je ok, měnili o dvě duny dál poloosu..

Škoda ho hneď na prvom Dakare! Ale aj taká je táto súťaž

JURIPKO
64
Pridané: 09.01.2015 12:27
Držím palce našim až do cieľa nech im to vydrží hlavne stroje :up: ;)

Pendo-7
Pridané: 09.01.2015 13:43
Len tak ďalej!

Africa eco race
Info z facebook:

7. január 2015, 8. Etapa – AZOUGUI / AZOUGUI dlhá 358 km. Etapu vyhral Rakúsky pretekár Robert Theuretzbacher s 2min. náskokom pred Ullevalseterom. Ján Zaťko obsadil po páde voveľkej rýchlosti 16. miesto so stratou skoro 3 hodín. Priebežne mu patrí tiež 16. miesto.

8. január 2015, 9. Etapa – AZOUGUI / AKJOUJT dĺžka 367 km. 9. Etapu opäť vyhral Nór Ullevalseter s náskokom 8 minút. Ján Zaťko stihol opraviť motorku a postaviť sa na štart tejto etapy. Darilo sa mu výborne, keď dorazil do cieľa len 1hodinu : 37minút po víťazovi a obsadil výborné 10. miesto v etape a priebežne si udržal 16. priečku.