Všetky články Rozhovory Reportáže Bleskovky Technika a údržba Novinky Pozvánky Výživa a zdravie Škola jazdenia

SPONZORI

logo

Slovenskí jazdci na MM ČR juniorov v MX v Přerove

Pridané 16.04.2012 08:33, autor sekretariatSMF, prečítané 8517x

V sobotu 14. apríla 2012 odštartoval seriál medzinárodných majstrovstiev Českej republiky juniorov na motokrosovej trati v Přerove. Šampionátu sa zúčastnilo 142 jazdcov z ČR, Slovenska, Rakúska, Maďarska, Poľska a Rumunska. Slováci zaznamenali najväčšie úspechy v triede MX85, kde obsadili 2 z 3 pódiových umiestnení.

FB Zdieľať článok na Facebooku

V triede 65 ccm, kde štartovalo 22 jazdcov sa z našich jazdcov najlepšie darilo Denisovi Šikyňovi, ktorý skončil na 5. mieste. Samuel Strýček obsadil 11. miesto.

V triede 85 ccm, kde malo Slovensko najväčšie zastúpenie, vystúpili naši jazdci hneď na dve miesta stupňa víťazov. Zvíťazil Richard Šikyňa a na 2. mieste skončil Denis Poláš. Filip Repčák obsadil 4. miesto, Jaroslav Antalič 6. miesto, Šimon Jošt 11. miesto, Pavol Repčák 13. miesto, Tomáš Kohút 21. miesto, Marko Hutera, Christofer Mudraninec, Dominik Šiška, sa umiestnili na nebodovaných miestach. Jozef Posluch pre pád v prvej jazde nedojazdil.

V triede 125 ccm sa z celkového počtu 37 jazdcov najlepšie z našich darilo Michalovi Novockému na 6. mieste, Radoslav Matula pre pád v 1. jazde nedojazdil.

V triede 250 ccm štartovalo 42 jazdcov a zo slovenských jazdcov v danej triede skončil Mário Bolibruch na 4. mieste, Radovan Míl na 8.mieste a Juraj Popovicz na 9. mieste. Tomáš Pravda nebodoval.