Všetky články Rozhovory Reportáže Bleskovky Technika a údržba Novinky Pozvánky Výživa a zdravie Škola jazdenia

SPONZORI

logo

ME MX Veľké Uherce - slováci dominovali v EMX85

Pridané 22.05.2012 20:19, autor sekretariatSMF, prečítané 8998x

Počas uplynulého víkendu sa na motokrosovej trati Vinohrad vo Veľkých Uherciach uskutočnili majstrovstvá Európy v motokrose tried EX Open, EMX85 a EMX85. Celkovo sa na štart postavilo 87 jazdcov z desiatich krajín. Pre slovenské farby bola potešujúca hlavne trieda EMX85, kde sa na záverečný stupeň víťazov postavili hneď dvaja Slováci.

FB Zdieľať článok na Facebooku

Zvíťazil Denis Poláš pred druhým Kristensom Drevinskisom z Lotyšska a ďalším slovenským jazdcom Pavolom Repčákom na treťom mieste. V prvej jazde síce zvíťazil Karl-Robert Reinike z Estónska pred dvojicou Slovákov Denisom Polášom a Pavolom Repčákom. V druhom finále dominoval ďalší zo slovenských jazdcov Richard Šikyňa, za ktorých dojazdil celkový víťaz Denis Poláš a Kristers Drevinskis z Lotýšska. Richard Šikyňa, líder tohtoročných majstrovstiev SR a i ČR triedy MX85, pre technické problémy na svojom motocykle KTM prvú jazdu nedokončil.

V kubatúre najmladších jazdcov EMX65 v prvej finálovej jazde zvíťazil ruský jazdec Timur Petrashin pre druhým Ukrajincom Mykola Moskaljukom a ďalším Rusom Danilom Balandinom. Mladučký ruský jazdec Timur Petrashin zvíťazil i v druhej jazde pred Moskaljukom, tretí dojazdil Andreas Hiemägi z Estónska. Konečné poraie triedy EMX65 vo Veľkých Uherciach kopírovalo výsledky prvej jazdy: 1. Timur Petrashin (RUS), 2. Mykola Moskaljuk (UKR), 3. Danil Balandin (RUS). Zo slovenských jazdcov skončil najlepšie Denis Šikyňa na 14. mieste.

V prvej finálovej jazde seniorskej triedy EMX Open zvíťazil Evgenij Tyletski z Bieloruska pred Romanom Morozovo z Ukrajiny a Matejom Jarošom z Chorvátska. Víťazstvo v druhom finále patrilo Artemovi Sadilovovi z Ruska pred druhým Bielorusom Tyletskim a slovenským jazdcom Tomášom Šimkom. V konečnom súčte dvoch finálových jázd zvíťazil Evgenij Tyletski pred druhým Artemom Sadilovom z Ruska a Matejom Jarošom z Chorvátska. Za medailovou trojicou skončili hneď traja slovesnkí jazdci, Tomáš Šimkovi na štvrtom mieste, Vladimír Kasala 5.miesto a Andrej Bilčík 6.miesto.

Napriek sledovanému úspechu slovenských hokejistov sa na zápolenie motokrosových jazdcov vo Veľkých Uherciach prišlo pozrieť viac ako 4 500 divákov, ktorým usporiadateľský Motoclub Veľké Uherce pripravil veľmi zaujímavé športové podujatie na novej upravenej trati, ktorej pripravenosť bola vyzdvihnutá i medzinárodnou jury.