Všetky články Rozhovory Reportáže Bleskovky Technika a údržba Novinky Pozvánky Výživa a zdravie Škola jazdenia

SPONZORI

logo

V Krompachoch tri krát bronz z ME pre Slovensko!

Pridané 19.08.2012 21:00, autor sekretariatSMF, prečítané 8291x

Lyžiarskeho stredisko Krompachy - Plejsy bolo posledné tri dni opätovne dejiskom vrcholného enduro podujatia. V termíne 16. - 18. augusta 2012 sa tu uskutočnilo finálové podujatie majstrovstiev Európy enduro, ktoré sa skladalo z dvoch samostatných enduro dní a záverečného motokrosu, obdobne ako na populárnej šesťdňovej. Súčasťou finálového podujatia sa bol i európsky šampionát národných tímov juniorov, veteránov a seniorov.

FB Zdieľať článok na Facebooku

Slovenský tím v zložení Štefan Svitko, Zlatko Novosád, Miroslav Ševela a Thomas Hostinský získal skvelým výkonom počas celých troch dní podujatia európsky bronz za víťazným tímom Talianska a druhým Nemeckom.

Na záverečnom dekorovaní sme mali okrem uvedeného vynikajúceho tretieho miesta „senior tophy“ tímu na stupňoch víťazov zastúpenie i medzi jednotlivcami. Thomas Hostinský si svojim druhým miestom na podujatí v Krompachoch udržal tretie miesto i v konečnom hodnotení ME triedy junior E2/E3. Na Slovensku zostáva i bronz z tohtoročných ME v kategórii žien, ktorý patrí Zuzane Gahérovej, ktorá skončila tretia i v Krompachoch.
Najväčší aplauz prítomných divákov na záverečnom motokrose v Spišských Vlachoch zožal Slovák Štefan Svitko, ktorý síce po štarte svojej triedy senior E2 zaujal až štvrtú priečku, v cieli však aj napriek jednému pádu slávil bezkonkurenčne víťazstvo. Štefan po troch dňoch skončil v uvedenej triede senior E2 v Krompachoch na treťom mieste a pravdepodobne len neúčasť na predchádzajúcich podujatiach tohtoročných ME enduro mu neumožnila získať medailu i v uvedenom šampionáte sezóny 2012.

Európsky šampionát v endure mal v Krompachoch vynikajúce vyvrcholenie. Všetci účastníci podujatia z 15-tich krajín vysoko hodnotili pripravenosť podujatia, vynikajúcu trať a hlavne špeciálne testy, čo tlmočili i na poslednom zasadnutí medzinárodnej jury. Nás teší i skutočnosť , že podujatie opätovne potvrdilo, že slovenské enduro patrí i naďalej k európskej špičke.

Kompletné výsledky ME v Krompachoch a celých tohtoročných ME enduro.