Všetky články Rozhovory Reportáže Bleskovky Technika a údržba Novinky Pozvánky Výživa a zdravie Škola jazdenia

SPONZORI

logo

Poďakovanie jazdcom MOMO Racing teamu

Pridané 19.01.2013 09:00, autor momo, prečítané 7876x

Sezóna 2012 sa nám priblížila k záveru a tak prišiel čas bilancovať úspechy a neúspechy. Dovoľte mi, prosím, aby som zhrnul sezónu a zároveň Vám predstavil jazdcov, ktorí tento rok pretekali za team Momo racing Slovakia. Asi ste zatiaľ o tomto teame veľa nepočuli, čo sa, dúfajme, v ďalších rokoch zmení.

FB Zdieľať článok na Facebooku

Momo racing Slovakia je partia ľudí, ktorí majú spoločnú záľubu, a tou je motokros. V dnešných časoch je dosť problematické fungovať ako perfektný team s vybavením a zázemím bez finančného mecenáša, ktorého nájsť pre tento šport je takmer nemožné, zvlášť keď sa jazdci zatiaľ pohybujú na regionálnej úrovni. Preto si všetko okolo motokrosu jazdci riešia viac-menej sami spoločne so svojou rodinou, ktorá tým značne trpí, pretože nie je to zrovna lacný špás.

Keďže všetci sa okrem jazdenia musia aj nejako živiť je dosť problematické organizovať spoločné tréningy a stretnutia. Aj cez tieto problémy sa jazdcom podarili celkom slušné výsledky v sezóne 2012.

Sú to  jazdci  Andrej Hošták, Tomáš Barnošák a  Martin Bohuš. Tento rok dosahovali jazdci  úspechy (aj neúspechy )  v regionálnych pretekoch a rôznych amatérskych seriáloch.

#232 Andrej Hošták, Yamaha 125

Odjazdil seriál Regionálnych pretekov – západ, kde skončil celkovo na 1. mieste vo svojej kategórií. Zúčastnil sa aj seriálu Mx Tour, kde vo svojej kategórií a neodjazdení všetkých pretekov obsadil 3. miesto. Odjazdil tiež seriál SG FIX, kde skončil celkovo vo svojej kategórií na 1. mieste.

#6 Tomáš Barnošák, Honda 250 4T, Yamaha 250 4T

Odjazdil seriál Regionálnych pretekov, kde po neodjazdení všetkých pretekov skončil celkovo na 7. mieste. Odjazdil seriál SG Fix, kde skončil vo svojej kategórií na 1. mieste.

#7 Martin Bohuš, Suzuki RM 250

Odjazdil seriál MX Tour, kde sa umiestnil celkovo na 5. mieste. Zúčastnil sa seriálu o Slovenský pohár, kde po neodjazdení väčšiny  pretekov skončil na 26. mieste.

Možno si teraz niekto povie, že čo je to za úspechy v takýchto seriáloch?  Sú to ÚSPECHY  a veľké,  keď zoberieme do úvahy fakt, že chalani 2 sezóny naspäť ešte len začínali a robili svoje prvé motokrosové krôčiky. Svojim snažením, poctivým tréningom sa prepracovali tam, kde sú dnes, čo sa niektorým nepodarí ani za 5-6 sezón. Oni to zvládli za tak krátku dobu. Veľkú zásluhu na tom mal aj seriál MX cup, kde sa zoznámili s tým, čo sú to vlastne preteky. Preto majú môj veľký obdiv a uznanie.

Pevne dúfam, že sa chalani s doterajšími úspechmi neuspokoja, ale budú napredovať ďalej postupom do vyšších a kvalitnejších súťaží, pretože talent tu je, len ho treba rozvíjať tým, že budú na sebe aj na motorke makať na 100%. Prajem im do budúcej sezóny veľa úspechov a hlavne, aby v každých pretekoch vždy na konci videli šachovnicovú vlajku zo sedla motorky.