Všetky články Rozhovory Reportáže Bleskovky Technika a údržba Novinky Pozvánky Výživa a zdravie Škola jazdenia

SPONZORI

logo

Štart slovenských jazdcov na MS a ME v motokrose

Pridané 27.06.2016 20:10, autor REDAKCIA, prečítané 2954x

V tomto víkende sa toho na svetových či európskych motokrosových tratiach toho dialo hodne. Na majstrovstvách sveta sme mali zastúpenie Richardom Šikyňom v MX2, v európskom šampionáte nás reprezentoval Tomáš Kohút v EMX250 a na ME EMX Jakub Hruška. Ako sa našim darilo? Viac v článku...

FB Zdieľať článok na Facebooku

MXGP Talianska

Počas uplynulého víkendu, v dňoch 25.-26.6.2016, sa v Taliansku na pieskovej trati Mantova uskutočnilo dvanáste podujatie seriálu Majstrovstiev sveta v motokrose MXGP a MX2 a zároveň aj ôsme podujatie seriálu Majstrovstiev Európy EMX250. Na oboch šampionátoch malo znova zastúpenie aj Slovensko. Medzi svetovou špičkou štartoval Richard Šikyňa v triede MX2 a v európskej triede EMX250 nás reprezentoval Tomáš Kohút.
Richard Šikyňa (#102)
„Tento víkend ma čakajú moje druhé majstrovstvá sveta v MX2. Som veľmi rád, že môžem znovu štartovať na takýchto pretekoch a zbierať neoceniteľné skúsenosti. Preteky sa idú v Lombardii na trati v Mantove, ktorá nie je mojou veľmi obľúbenou. Určite si ale aj tak naplno užijem jazdenie s najrýchlejšími jazdcami na svete a dám do toho všetko, čo viem, čo som sa doteraz naučil. Uvidíme, ako to tento krát celé dopadne.“
V kráľovskej triede MXGP zvíťazil Tim Gajser (SLO) pred druhým Gautierom Paulinom (FRA) a tretím Clementom Desalle (BEL). V triede MX2 dominoval Jeffrey Herlings (NED), na 2.priečke sa umiestnil jeho krajan Brian Bogers (NED) a na 3. Dylan Ferrandis (FRA). Mladý slovenský reprezentant Richard Šikyňa podal výborný výkon a dojazdil v prvej jazde na 23. a v druhej jazde na 19. mieste. V európskej triede EMX250 bolo poradie nasledovné: 1. Bas Vaessen (NED), 2. Thomas Kier Olsen (DEN), 3. Anton Gole (SWE). Náš Tomáš Kohút prišiel do cieľa v prvej jazde na 17. a v druhej jazde na 37. mieste, celkovo sa umiestnil na 22. priečke.

Kompletné výsledky oboch šampionátov ako aj priebežné poradie nájdete tu

ME EMX Open Poľsko

Motokrosová trať v Olsztyne (Poľsko) bola tento víkend dejiskom siedmeho podujatia tohtoročného seriálu Majstrovstiev Európy v motokrose triedy EMX open.

Na podujatí nás reprezentoval jediný jazdec, a to Jakub Hruška, ktorý sa umiestnil v prvej jazde na výbornom 4. mieste a v druhej na 6. mieste, celkovo obsadil 6. priečku. Víťazom oboch jázd bol Dmytro Asmanov (UKR).