Všetky články Rozhovory Reportáže Bleskovky Technika a údržba Novinky Pozvánky Výživa a zdravie Škola jazdenia

SPONZORI

logo

Slováci na Majstrovstvách Európy Enduro v Nemecku

Pridané 09.08.2017 08:53, autor REDAKCIA, prečítané 2030x

V nemeckom meste Burg sa uplynulý víkend 5. a 6. augusta uskutočnilo už tretie a teda predposledné podujatie seriálu Majstrovstiev Európy v Endure. Na štart v Nemecku sa postavili slovenskí jazdci: Tomáš Zboran, Jakub Zahustel, Marek Haviar a Thomas Hostinský, ktorí sa v konkurencií 147 pretekárov nestratili a podali veľmi pekné a vyrovnané výkony.
Trať merala približne 80 kilometrov.

FB Zdieľať článok na Facebooku

Pretekári absolvovali každý deň 3 kolá, kde v každom odjazdili 3 merané testy. Dva trvali približne 7 a pol minúty, tretí test bol dlhší (cca 13 minút) a preveril kondíciu jazdcov. Povrch trate bol pieskový. Nebol však úplne sypký a tak sa vyjazdili drážky podobné takým, aké sa jazdia u nás v hline. Prejazdy boli natiahnuté po rovine, kde sa vyjazdili menšie duny a tým pretekárov poriadne vyšťavili. Časy boli našponované a tak sa jazdilo počas celého dňa v poriadnom nasadení. Našim chalanom sa darilo, nechytali trestné minúty a stíhali všetky časové kontroly počas oboch dní.
V sobotu mal nešťastie v podobe pádu Marek Haviar, ktorý trafil vo veľkej rýchlosti strom. Poranil si nohu a po dojazde do depa odišiel na röntgen. Keďže mu to zranenie píšťale nedovolilo, Marek už v nedeľu do preteku nenastúpil. Veľmi pekné výkony podával Tomáš Zboran, ktorý v triede Junior E1 v sobotu obsadil 7. miesto. V nedeľu sa umiestnil na 5. mieste. Tomáš mal veľmi blízko na umiestnenie v prvej trojke. Darilo sa mu hlavne na dlhom endurovom teste, kde jazdil veľmi dobré časy, ale v konečnom zúčtovaní mu chýbalo niekoľko málo sekúnd na tretieho pretekára. Za spomenutie stojí umiestnenie v absolútnom hodnotení, kde v sobotu Tomáš Zboran obsadil 30. miesto a v nedeľu vylepšil svoje umiestnenie na 26. miesto z pomedzi všetkých 147 zúčastnených pretekárov.
V triede Junior E1 jazdil aj Jakub Zahustel, ktorý podal vyrovnaný výkon na tomto náročnom podujatí, vďaka čomu sa v sobotu umiestnil na 12. mieste a v nedeľu na 13. mieste vo svojej triede.

V triede Senior E2 štartoval Thomas Hostinský, ktorý v sobotu v silnej konkurencií získal pekné 6. miesto. V nedeľu obsadil 8. miesto a na svoje konto získal niekoľko bodov.
Za reprezentovanie Slovenska a Slovenskej motocyklovej federácie patrí chalanom veľká vďaka a gratulácia za výkony a umiestnenia, ktoré v Nemecku získali.

Majstrovstvá Európy pokračujú posledným štvrtým podujatím na Slovensku, kedy sa v dňoch 13. - 15. októbra uskutoční Finále Majstrovstiev Európy v Gelnici. Jazdiť sa bude už od piatka a v nedeľu sa uskutoční záverečný motocross ako na Šesťdňovej. Všetci ste srdečne pozvaní!