Všetky články Rozhovory Reportáže Bleskovky Technika a údržba Novinky Pozvánky Výživa a zdravie Škola jazdenia

Prolog Norskeho endura Jevnaker 23.8.2019

SPONZORI

Svitko už po 4. krát najlepší na Serres Rally 2019

Pridané 04.09.2019 09:43, autor kremo81, prečítané 1449x

Od 28. augusta do včerajšieho dňa sa v Grécku konala tradičná Serres rally. V roku 2019 prišiel na túto rally obhajovať titul náš najúspešnejší pretekár Štefan Svitko. Ako Slovák sa však nezúčastnil týchto pretekov sám, nakoľko Serres rally je obľúbená aj pre Jána Zaťka, Maťa Benka, Vladimíra Oboňu či Vladimíra Preisa.

FB Zdieľať článok na Facebooku

Štefan Svitko do tohto ročníka získal 3 top umiestnenia z gréckej diaľkovej rally a v roku 2019 samozrejme útočil opäť na najvyššiu priečku. Po prvom dni síce Svitko nabral stratu 9 minút na prvého pretekára, no od druhého súťažného dňa už nenechal nič na náhodu a zadeľoval najlepšie časy spomedzi všetkých pretekárov. Svitko v cieli po siedmich dňoch finišoval s bezpečným náskokom 1 hodiny a 38 minút pred Talianom Matteo Cura. Na bedňu sa postavil aj český pretekár Milan Engel, ktorý na svojej KTM skončil pol hodiny za Talianom Curom.

V celkovom hodnotení sa v cieli objavil Martin Benko na peknom 10. mieste. Vladimír Oboňa a Ján Zaťko finišovali tesne za sebou na 24. resp. 25. mieste. Vladimír Preis skončil po 4 dňoch.

Úspešná rally pre Slovákov a pre Svitka zvlášť, ktorý už po štvrýkrát potvrdil svoju dominanciu v Grécku. Gratulujeme