Všetky články Rozhovory Reportáže Bleskovky Technika a údržba Novinky Pozvánky Výživa a zdravie Škola jazdenia

Enduro MOTOVLOG #1

SPONZORI

Žaškov 2006 - výsledky

Pridané 03.08.2006 16:45, autor REDAKCIA, prečítané 17996x

Za účasti kompletnej slovenskej špičky sa po roku v Žaškove znovu uskutočnili medzinárodné majstrovstvá Slovenska v country crosse. Aj keď pred prvým štartom v sobotu boli podmienky priam ideálne a organizátori dokonca ešte zavlažovali trať, po chvíli, podobne ako minulý rok, začalo silno pršať.

FB Zdieľať článok na Facebooku

Na trati
Na trati
Na štart sa postavilo množstvo pretekárov v rôznych kategóriách, no oči divákov sa najviac upierali na domáceho pretekára Štefana Svitku, ktorý zvádzal tuhý boj s Jaroslavom Katriňákom. Oravský pretekár v sobotu začal veľmi dobre, keď už po druhom kole mal náskok 2 minúty. Potom však musel zájsť do depa kvôli technickej poruche a stratil šesť minút. Hoci z neho vyšiel z piatej pozície, postupne sa prepracoval až na konečné druhé miesto. V nedeľu toto umiestnenie zopakoval, no za víťazom Jaroslavom Katriňákom stratil iba neuveriteľných 1,7 sekundy. V nedeľu boli preteky predčasne ukončené o 20 minút skôr. Nebyť toho, mal Štefan Svitko reálnu šancu skončiť prvý.
Okrem domáceho Štefana Svitka sa v štartovnom poli predstavilo viacero oravských pretekárov. Medzi dorastencami pretekal Daniel Šprlák zo Suchej Hory. Po peknom 6. mieste však nedeľňajšie preteky pre poruchu motorky nedokončil. V kategórii hobby si spomedzi Oravcov najlepšie počínal Ma- rián Meško z Vyšného Kubína, keď po sobotňajšom prvom a nedeľňajšom druhom mieste obsadil celkovo najvyššiu priečku. V nedeľu výborne zajazdil aj Martin Hrmata zo Suchej Hory, keď do cieľa došiel na 5. mieste. O dve priečky za ním skončil Majchrák zo Zákamenného. V sobotu sa zase darilo Matúšovi Konkoľovi, taktiež zo Zákamenného, ktorý obsadil 13. miesto.
Autor: Juraj Pribula / Orava
Výsledky - prvý deň:

Preteky prvého dňa v najvyššej výkonnostnej triede ovplyvnilo počasie, keď po polhodine jazdy začalo pršať a dážď neustal až do konca pretekov. Na viac ako 9 km dlhom okruhu zvádzali pekný súboj v kategórii štvortaktov Štefan Svitko s Jaroslavom Katriňákom, z ktorého napokon víťazne vyšiel skúsený Katriňák.

MMSR:

• do 125 cm3: 1. Martin Gottwald (ČR/Husqvarna), 2. Róbert Kapajčík (SR/Yamaha), 3. Filip Kvačkaj (SR/KTM)
  • do 250 cm3: 1. Ivan Jakeš (SR/Gaz Gaz), 2. Zlatko Novosad (SR/Gaz Gaz), 3. Zdeněk Cyprián (ČR/KTM)
  • štvortakty: 1. Jaroslav Katriňák (SR/KTM), 2. Štefan Svitko (SR/KTM), 3. Juraj Dozsa (SR/KTM)
  • dorast: 1. Patrik Dobiš (SR/Honda)
  • veteráni:1 . Emil Čunderlík (SR/KTM)
Slovenský pohár:
  • do 125 cm3: 1. Jakub Vichr (SR/Honda)
  • do 250 cm3: 1. Jozef Marenčák (SR/Kawasaki)
  • štvortakty:1. Ján Rechtorík (SR/KTM)
lg ri / TASR

Výsledky - druhý deň:
Siedme podujatie slovenského šampionátu v enduro a cross-country v Žaškove pokračovalo v nedeľu druhým súťažným dňom. V kubatúre do 125 cm3 zvíťazil Róbert Kapajčík, ktorý sa stal zároveň aj víťazom juniorskej kategórie. V triede do 250 cm3 a medzi štvrotaktami zopakovali svoje sobotňajšie triumfy Ivan Jakeš resp. Jaroslav Katriňák.

MMSR:
  • do 125 cm3: 1. Róbert Kapajčík (SR/Yamaha), 2. Martin Gottwald (ČR/Husqvarna), 3. Filip Kvačkaj (SR/KTM)
  • do 250 cm3: 1. Ivan Jakeš (SR/Gaz Gaz), 2. Zlatko Novosád (SR/Gaz Gaz), 3. Zdeněk Cyprián (ČR/KTM)
  • štvortakty: 1. Jaroslav Katriňák (SR/KTM), 2. Štefan Svitko (SR/KTM), 3. Zdeněk Gottwald (ČR/Husqvarna)
  • juniori: 1. Kapajčík
  • veteráni: 1. Emil Čunderlík (SR/KTM)

• do 250 cm3: 1. Radoslav Štadáni (SR/KTM)
  • štvortakty: 1. Ján Rechtorík (SR/KTM)